Důležité akce

Přihlásit se

Návštěvnost

  • 119203Celkem:
  • 49Dnes:
  • 2253Měsíc:
  • 2Online:
  • 4.2.2012start webu:

KP mládeže 2017/18

Václav Vojíř vyhrál kvalifikaci

(konečné výsledky pro třech turnajích HD16HD14HD12HD10)

  Krajský přebor mládeže proběhne opět formou tří turnajů, které pořádají šachisté ŠK Karlovy Vary, ŠK Nové Sedlo a ŠK Cheb a to v kategoriích U10, U12, U14 a U16. V nejmladší kategorii budeme znát po třech turnajích medailisty, postupující a krajského přeborníka. V ostatních kategoriích se započítají dva nejlepší výsledky a nejlepších 6 hráčů se poté utká ve dvou dnech o titul přeborníka KP, medaile a postupy na M_Čech. Finálový turnaj ve vážných partiích se po roce vrací do Chodova. Na finálové boje se můžeme těšit 12.-13.5.2018.

  Krajský přebor v rapid šachu se uskuteční v rámci 3. ročníku Chodovského festivalu a ponese opět jméno hlavního a dlouholetého sponzora. V dubnu náš tak čeká již 12. ročník VELTATEA CUPu.

  Krajský přebor družstev mladších žáků se uskuteční v Karlových Varech a vítěz postoupí na MČR. Družstva starších žáků se hrála v Chodově a výsledky jsou zde. Vítězný tým KŠ Tietz se po roce vrací do 1. ligy mládeže.

  Informace o výsledcích naleznete na stránkách KŠS KVK zde. Další komentáře k účasti našich hráčů budou postupně přibývat. První turnaj vyšel skvěle Vašíkovi V., který vyhrál kategorii H14, Kubík Č. a Tomáš W. skončili třetí. Ambice na postup bude mít určitě Honzík K. a Jirka U. Bez šancí nejsou ani Tomáš K., Tomáš O. a Míša P., i když to bude mít v letošních H12 jako mladší hodně těžké. Skvělý start se povedl i nováčkovi Alešovi Z.

  Po druhém kole má finálový turnaj zajištěn Vašek V. a Kuba Č., hodně blízko má k němu Honza K., Tomáš W., naděje živí rovněž Tomáš O., Míša P. a Tomáš K. Vašek si zajistil s předstihem vítězství v kvalifikaci, protože jako jediný dokázal vyhrát oba turnaje. Gratulujeme.

  Poslední třetí turnaj v Chebu vyšel Honzovi Kurčíkovi, který vyhrál, Tomáši Wildhaberovi a Kubovi Červenkovi, kteří brali stříbro a bronzovému Vaškovi Vojířovi. Velmi dobře si vedli i další chodovští zástupci a mile pak překvapili nováčci Aleš Zrůst a Filip Francouz. Aleš v letošním ročníku obsadil 6. místo v kategorii U10, kterou bude hrát i příští rok. Sedm postupových míst z osmnácti je výbornou vizitkou chodovského šachu.