• 2Online:
  • 4.2.2012start webu:

1. ročník VeltaTea cup 2007

Krajský přebor šachistů – VeltaTea cup

Již tradičně přivítal Chodov mladé šachisty v rámci konání Krajského přeboru mládeže v rapid šachu 2007. Domácím se tentokrát nevedlo v mistrovských kategorií jako loni, vynahradili si to tedy alespoň mezi dorostenci. V nejmladší kategorii H10 až pomocné hodnocení určilo, že se vítězem stal M.Vopička ze Sokolova před chodovským P.Hladkým. Neztratili se ani naši nejmenší, J. Stuška skončil pátý, P.Frai osmý. Rovněž v kategorii H12 o vítězi rozhodlo pomocné hodnocení. Z krajského titulu se radoval J.Brož z K.Varů. Náš D.Matějček skončil šestý, P.Stuška a M.Bokůvka obsadili 9, resp. 10 místo.

Při neúčasti L.Vlasáka neměl náš oddíl v kategorii H14 zastoupení. Z vítězství se tak nakonec radoval sokolovský M.Bartoš. Vložený turnaj dorostenců však opanovali chodovští. Zvítězil T.Priesol, M.Koller přidal stříbro. Na podzimním mistrovství ČR tak postoupili Vopička, Brož a Bartoš, které doprovodí i náš přímo postupující L.Vlasák.

Poděkování patří šachovým partnerům: Městu CHODOV a společnosti VELTA PLUS.