• 1Online:
  • 4.2.2012start webu:

Krajský přebor mládeže

Chodovští šachisté vybojovali čtyři medaile a sedm postupů

WP_20180106_11_31_41_Pro  V Chebu vrcholí kvalifikační část KP mládeže. Chodov v posledním turnaj reprezentuje dvanáct hráčů. Šestice nejúspěšnějších borců v každé kategorii po odehrání tří turnajů získá právo účasti ve finále, které proběhne 12.-13.5.2018. Pořadatelství bylo letos svěřeno našemu oddílu. Již s předstihem mají finále jisté Vašek a Kuba, přesto se určitě budou znovu rvát o přední příčky a my věříme, že v tom nebudou kluci sami :-) . Urve benjamínek postup?, viz úvodní foto. Nejmladší kategorie do 10 let v Chebu svoji pout končí, neboť výsledky dosažené v průběhu klání v K. Varech, N. Sedle a Chebu určí, jak krajského přeborníka, tak i medailisty a postupující na M_Čech.

Turnaj byl zahájen s téměř hodinovým zpožděním, takže návrat domů se nám trochu natáhne. Čas jsme si krátili hraním partií nebo novou hrou 3iQ. Nyní již vše ale běží a podle předpokladu mladší kategorie začínají těm starším utíkat. Výsledky jsou zatím podle předpokladů, žádné překvapení se na úvod neudálo.

V kategorii H14 Vašík odehrál v prvním kole profesorskou partii a naznačil, že má ty nejvyšší ambice. Ve druhé kole jsme viděli bojovnou partii dvou dívek. Novosedelská Míša nakonec remizovala s jmenovkyní, která hájí barvy KŠ Tietz. Kuba ve třetím kole sehrál pěknou partii s Járou Kodetem s tím, že kluci se nakonec rozešli smírně. V nejmladší kategorii může být spokojen zatím „smíšek“ Aleš, který má dva ze tří a vítězné gesto „Jóó, skočil mi na to“, kterým Přemkovi sděloval výsledek, hovoří ze vše :-) . Bojovnou partii má za sebou rovněž Míša, který s velkým rivalem Vojtou Tegdou dokázal vyhrát, i když průběh byl jak horské dráze. Se ziskem tří ze tří srdnatě bojuje o účast ve finále. Filip sice urval druhý bod, ale na tréninku bude hodinu drilovat mat dámou :-) . Krásný pohled se nabízí v kategorii H14, Přemek při něm úplně zjihl. Na prvních dvou deskách sedí čtyři Chodováci :-) .

Kuba napodobil Míšu, když dokázal porazit Vojtu a drží se tak po čtvrtém kole hodně vysoko. Míša odehrál pěknou partii s max. využitím času! s Míšou Hoflerovou na první desce. Výhodu nakonec nevyužil, ale remíza mu také sluší :-) . Tomík W. v tichosti jako pěna vyskočil po třech kolech na první místo, protože jako jediný dokázal naplno bodovat. Ve čtvrtém kole ovšem narazil na Honzu K., který kolo předtím odpůlil Vašíka a právě tato trojice nyní okupuje první příčky H14. Vašík dohrává poslední partii a se Šimonem Pastierikem uplatňuje výhodu figury. Kouzelný byl Aleš, který s holým králem dosáhl patu, takže remízy, ale on se dohodl se soupeřem, že budou hrát dál a tak z toho byla logicky prohra. Inu přijel si zahrát :-) . A Vašík paráda, pěkná výhra.

V pátém kole na první desce v H12 Kuba s Míšou. Tak jak? :-) . Kuba nakonec v pěkné a vyrovnané partii Míšu přetlačil a usadil se jak na první šachovnici, tak i na průběžném prvním místě. Mezitím skončila kategorie H16, která z důvodu menšího počtu hráčů hrála jen 5 kol. Jirka Ulč obsadil 4. místo, což nu určitě garantuje postup do finále, kde bude mít přeci jen příznivější podmínky v podobě dlouhých partií. Podle našich předběžných výpočtů skončí Jirka šestý a bude ve finále.

Kubík podlehl kouzlu i umu dámy a poprvé prohrál. Míša Šedá se tak dostává do čela, tam se opět dotahuje náš Míša, který zavěsil a nevzdává boj o účast ve finále. Vašík se dopouští první hrubky a hned té největší. Přehlíží mat a oddílový parťák Tomáš W. to okamžitě trestá. Do čela se tak dostává Honza K., který poráží dalšího Chodováka Tomáše O.

Poslední kolo v H12 bude ostré. Míša naráží na nejsilnějšího soupeře – Járu Kodeta, Kubík hraje s další dámou a opět Míšou, tentokrát bytem Nové Sedlo. V nejmladší kategorii si užil závěr Aleš, který překvapivě porazil Kubu Očenáška a na svém druhém turnaji se opět neztratil. Navíc v celkovém hodnocení skončil na velmi pěkném šestém místě. Stejně spokojeně zářil i Filip, který rovněž urval dneska v Chebu 4 body. A jak „dvanáctky“? Kuba vyhrál a vypadá to na bednu, Míša prohrál a jeho účast ve finále je nyní 50:50. Ve „čtrnáctkách“ to dnes vypadá dokonce na kompletně obsazenou bednu.

Poslední se dohrával turnaj H14, který jsme díky trojici Honza K., Tomík W. a Vašek kompletně ovládli. Tomáš O. navíc uhájil postupovou pozici do květnového finále. Dnešní turnaj vyšel perfektně Honzovi a Tomíkovi, kteří tak nenechali nikoho na pochybách, že finále se bez nich prostě neobejde. Klukům gratulujeme, z výsledků je patrné, že se nám v Chebu dařilo. Závěrečná zteč čokoládových figurek dokládá, že Chodováci to s figurkami prostě umí :-) .

Postup: Jakub Červenka, Michal Pech, Vašek Vojíř, Jan Kurčík, Tomáš Wildhaber, Tomáš Orava a Jiří Ulč.

H16 – 6 hráčů 1 2 3 4 5     SUMA Pořadí